Pszichodráma csoport indul - 2025 januárjában

120 órás alapozó önismereti pszichodráma csoportot indítunk 2025. januári kezdéssel. Csoportunk havonta, péntek délutánonként 14 és 20 óra között találkozik majd, Budapest belvárosában. A csoportba kerülést személyes beszélgetés előzi meg a csoportvezetőkkel.

"Hallgass a magadban és a másikban lakozó életerőre!"

G. Max Clayton

Miért válasszam a csoportos önismereti formát?

Egy tapasztalt vezetőkkel kialakított csoport biztonságos, elfogadó közeget teremt belső világunk lépcsőzetes felfedezéséhez és a változásunk elindításához. Ebben a támogató közegben lehetőséged lesz lépésről lépésre, kívülről rálátni az elakadásaidra, nehézségeidre, illetve találkozhatsz mások hasonló történeteivel. Semmilyen előképzettség vagy csoportos tapasztalat nem szükséges, az első alkalmakon azon fogunk együtt dolgozni, hogy kialakítsuk a kereteket, ahol mindenki biztonságban érzi magát.

A dráma közegében pedig olyannak élhetjük meg magunkat, amilyenek vagyunk, és lehetőséget teremt, hogy létrehozzuk azt, akik szeretnénk lenni, hiszen segítségével új válaszadási formákat tanulunk.

Miért válasszam a pszichodráma módszerét?

A pszichodráma lehetőséget ad, hogy ránézz visszatérő nehézségeidre és hatékonyan kezeld problémáidat. A csoportban rátalálsz a kreativitásodra, és spontán módon változtathatsz az életeden.

A módszer a játék és cselekvés alapú terápiák fundamentális modellje, nagy szerepet kap benne a kreativitás és a rögtönzés.

Mindezek az eszközök az egyéni témáid feldolgozásában támogat. A csoport erejét használva rálátsz az életedre, erőt és inspirációt kapsz, hogy alakítani tudd azt. Minden találkozásunk alkalmával az élettel, a Te életeddel foglalkozhatsz.

„Nem az érdekel, mit tud az ember önmagáról, hanem hogy mit tud tenni önmagáért"

Zerka Moreno

A csoport keretei:

Időtartam: 120 órás pszichodráma csoport, ami havonta egy délutánt, egy alkalommal egy hétvégét jelent.

Találkozások időpontja: pénteki napokon, 14.00 – 20.00

Létszám: maximum 15 fő

Helyszín: Budapest, belváros (nagykörút)

Díj: 22.000 Ft/alkalom

Jelentkezni a csoportvezetők e-mail címén vagy telefonszámán lehet. A jelentkezés nem jelent automatikus felvételt a csoportba, de a levél kézhezvételéről mindenképpen visszajelzünk.

Elérhetőségek: bereczkeszter@gmail.com, +36302006265; erzsebet.banki@gmail.com, +36702379904
Várjuk jelentkezésed!

A csoport vezetői:
Bereczk Eszter (pszichodráma vezető, mentálhigiénés szakember, teológus-lelkész)
Bánki Erzsébet ( pszichodráma asszisztens, tanácsadó szakpszichológus)

120 óra

havonta egy péntek
14.00 – 20.00 óráig

Helyszín:

Budapest, belváros (Nagykörút)

Ha kérdésed van, írj nekünk:

egylepesselkozelebb.csoport@gmail.com

Lépésről lépésre a pszichodráma csoportról

A csoporttagságról:

A tagság feltétele egy előre egyeztetett személyes beszélgetés, ami kb. 30-40 percig tart. Ezen az ismerkedésen lehetőség van a vezetőkkel találkozni, illetve feltenni a felmerülő kérdéseket. Ezek a beszélgetések folyamatosan zajlanak a csoport kezdetéig, a vezetők minden esetben időben visszajeleznek, hogy lehetséges-e a csoportban való részvétel.
Az első két alkalom lehetőseget ad arra, hogy megismerjük egymást,a második alkalom végén történik meg az elköteleződés. Az elköteleződött csoporttagok vállalják, hogy részt vesznek a teljes folyamatban, illetve minden hiányzott alkalmat kifizetnek, függetlenül a hiányzás okától.

Mi történik velem a színpadon?

A pszichodráma megalkotója, Jacob Levi Moreno sírfeliratán – amit napokkal a halála előtt saját maga fogalmazott – ez áll: „Az ember, aki örömet és nevetést hozott a pszichiátriába”. Ez a mondat jól érzékelteti a pszichodráma mikéntjét: a módszer a játék és cselekvés alapú terápiák fundamentális modellje. Foglakozásainkon nagy szerepet kap a kreativitás és a rögtönzés. Csoportüléseinken a felgyülemlett feszültségekeinket, konfliktusainkat, lelki folyamatainkat, biztonságos, megtartó környezetben, jól meghatározott dramaturgia segítségével jelenítjük meg, hogy azután átdolgozhassuk/átformálhassuk, vagy elfogadjuk, megértsük a bennünk zajló dolgokat.

Hogyan épül fel egy alkalom?

1. Mint ahogy egy komolyabb fizikai gyakorlat, úgy a drámajáték is a bemelegedéssel kezdődik, ezt általában célzott csoportjátékokkal érjük el, vagyis bemozgatjuk a csoportot a közös munkára és a résztvevőket hozzásegítjük saját lelki erejük forrásához, valamint az itt és most érvényes lelki témáik felfedezéséhez. Ennek a szakasznak a végére az egyes témák kikristályosodnak, és megtörténik a csoporttagok közös munkához szükséges érzelmi rámelegedése is.Az első két alkalom lehetőseget ad arra, hogy megismerjük egymást,a második alkalom végén történik meg az elköteleződés. Az elköteleződött csoporttagok vállalják, hogy részt vesznek a teljes folyamatban, illetve minden hiányzott alkalmat kifizetnek, függetlenül a hiányzás okától.

2. A következő, úgynevezett játékszakaszban megjelenítjük, a kiválasztott protagonistával – azzal a csoporttaggal, akinek a témáját éppen feldolgozzuk – a saját helyzetét. A főszereplő kiválasztja társai közül a játékának szereplőit. Ebben a szakaszban a cselekvéses átélésen van a hangsúly. Rögtönzött színpadunkon az „Itt és Most”-ban megjelennek a főszereplő témájához kapcsolódó történetek, szereplők és fantáziák.

3. A játék csúcspontja körül általában katarzishoz érkezünk, nem titkoltan e miatt csináljuk végig a folyamatot, mivel ez a dráma esszenciája, ami fellazítja a rögzült viselkedési és gondolkodási sémáinkat, ezáltal helyet adva a bennünk újonnan formálódott kapcsolati rendnek.

4. Ha egyszer szétszedtünk valamit, azt nem hagyjuk magára: elmélyülünk a közös munkánkban és idővel összerakjuk, ezért a játék utolsó részében új képet alkotunk az alapul szolgáló történet szereplőiről és témájáról. A csoporttagok és mellékszereplők saját életükből merített megosztásokkal kapcsolódnak a főszereplő történetéhez, ami segít mindannyiunknak az új fordulattal meggazdagodott jövő rendezésében.

Rólunk mondták

„Amikor legelőször beszéltünk a felvételi alkalmával, éreztem, hogy soha ilyen kedves, megértő emberrel nem találkoztam és akkor eldöntöttem, hogy ebbe a csoportba akarok járni. Végül azt is megtapasztaltam, hogy ez a csoportfolyamat egy jól felépített és profin lebonyolított, játékos, mégis komoly évünk lett.”

Gabi

„Mindig maximálisan jelen voltál köztünk. Óriási empátiával, nyitottsággal és meggyőző szakmai tapasztalattal fordultál felénk."

Évi

„Imádom, amikor nevetsz! Ilyenkor én is mindig örömöt érzek. A szuperképességeid közül pedig az lett a legfontosabb nekem, ahogy felvállaltad előttünk a gyengeségeidet. Ez tett téged igazán emberré.”

Zsuzsi